Starodavna lepotica vas pričakuje!

Raziščite srednjeveško mesto Škofja Loka

Starodavna lepotica vas pričakuje!

Nedaleč za južnimi skalnimi robovi Alp in pod zelenimi obronki predgorja, na vratih dveh dolin, leži Škofja Loka, slikovito in staro mesto. Tisočletna Škofja Loka, ki so jo ob sotočju obeh Sor ustanovili freisinški škofje leta 973, spada med najbolj ohranjena srednjeveška mesta na Slovenskem.

Znamenitosti

Presenetili vas bodo gradovi in cerkve, zgodovinske hiše, spomeniki in mostovi.

Prireditve

Skoraj vsak mesec ste lahko priča vsaj enemu srednjeveškemu doživetju!

Prenočišča

Mesto in okolica ponujata vrsto ugodnih in udobnih namestitev za vsakogar.

Kulinarika

Škofja Loka je že od nekdaj znana po odličnih domačih gostilnah in kavarnah.

Kulturne ustanove

V mestu lahko najdete pester nabor kulturnih dejavnosti za vse okuse.

Darilnica

V Turističnem društvu vam ponujamo bogato izbiro daril za vse priložnosti.

Kako do nas?

Škofja Loka se nahaja le streljaj od prestolnice in je odlično izhodišče za izlete.

V naši pisarni vas opremimo z vsem potrebnim za raziskovanje mesta in okolice.

Priporočamo, ne bo vam žal!

V pisarni Turističnega Društva Škofja Loka vam nudimo vse za lažje raziskovanje našega starodavnega mesta in njegove zelene okolice. Po njem se lahko odpravite pod strokovnim vodstvom naših vodičev ali s pomočjo zmogljivih električnih koles. Razvoj turizma in našo dejavnost pa lahko podprete tudi tako, da postanete član našega društva.

Izposoja električnih koles

Škofja Loka in okolica sta idealni za raziskovanje s kolesi
Vodeni ogledi mesta

Oglejte si starodavno lepotico pod strokovnim vodstvom
Darilnica

Oglasite se pri nas, ne bo vam žal!

Prihajajoči dogodki

V Škofji Loki in njeni okolici je vedno pestro. Toplo priporočamo obisk katere od spodnjih prireditev!

Praznik prosa

Kulturno etnološka prireditev, ki oživlja bogato kulinarično tradicijo Škofje Loke

Praznik prosa prestavljen!

Vse obiskovalke in obiskovalce obveščamo, da je Praznik prosa prestavljen. Prireditev bo 29. septembra 2018 na Mestnem trgu v Škofji Loki.

Prosimo za razumevanje!

Pasijonska sobaosrednji informacijski in predstavitveni prostor Škofjeloškega pasijona

Pasijonska soba je tudi živ interaktvini prostor pasijonske skupnosti, saj so se na njene stene podpisali vsi sodelujoči na vseh dosedanjih uprizoritvah Škofjeloškega pasijona od leta 1999 do leta 2015. Tudi ob naslednji uprizoritvi leta 2021, bodo k podpisu vabljeni vsi takratni udeleženci.

Pasijonska soba je hkrati tudi prva postaja digitalizirane Romualdove poti. Na njenem podu je zarisan načrt te poti, imenovane po patru Romualdu, ki je leta 1721 v loškem kapucinskem samostanu zapisal Škofjeloški pasijon. Soba se nahaja na Mestnem trgu 42, pri pisarni Turističnega društva Škofja Loka.